Praleisti ir eiti į turinį

Apie nerimus…

2012/01/24

Kai sugrįžti ten kur praleidai tris metus pasąmonėje tikiesi kažko ypatingo. Sulauki netikėto kvietimo užsukti dažniau, matai pažįstamus veidus ir vietas. Bet besikaupiančius sentimentus staigiai užgesina biurokratizmas. Akimirką net nepatiki. Klausi savęs „ar ir aš toks buvau?“. Telieka gūžčiojant pečiais, vienur nusileisti, kitur parodyti klaidas. Ir viskas. Gal dar teks ne kartą užsukti, gal ne.  Skirtumo nebelieka, nes matai, kokie vėjai pučia. Ir dar vienas trumpas, kaip rusai sako „mimoliotnas“ susitikimas. Be žodžių, bežvilgsiu, mechaniškas ir tuščias. Tuščias tarsi nepažįstamųjų susitikimas. Ambicijos blogas patarėjas, bet kartais jis tėra vienintelis, kuris neapleido, vienintelis kuris palaiko nuolatinį judėjimą ir gebėjimą neleisti nerimui pagrobti tavęs.

Buvo toks filmas „Nerimo dienos“… kartais jos visiems užeina. Kai kam praeina, kai ką pavergia ilgam. Kai jos ateina, laiką matuoji labai įdomiu būdų – ne savaitėm, metais ar mėnesiai, o būsena… tada buvau laimingas, o tada ne…ir skamba ausyse praėjusių dienų aidai, lekia jau primiršti žmonių veidai … dėlioji istoriją, savo nuosavą. Subjektyvią. Nes tik tokią atsimeni. Ir randi ką pasmerkti,kuo pasidžiaugti ar kur papriekaištauti sau dėl neteisingos krypties. Matai žmones, kurie išnyko iš tavo gyvenimo, matai tuos kurie tuoj tai padarys. Verti praeities knygą, tikėdamas ateitimi. Lauki jos. Nors ji slypi miglose.

Žvelgi ir matai, kad gyvenimas jau kurį laiką matuojamas trijų metų laikotarpiais. Daug maž trijų. Trys metai darbui, trys metai laimei, trys metai… o po to lūžis ir naujas atskaitos taškas. Vėl trys metai. Ką jie atneš nežinai, bet teturi vieną pasirinkimą – laukti.

Kažkodėl prisimenu tą šokį degalinėje iš filmo Zero 2.

No comments yet

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: