Praleisti ir eiti į turinį

Apie briedus ir ufonautus…

2012/02/07

„Tu man kaip istorikas pasakyk, kaip viduramžiais tuos šarvus nukaldavo“ – klausė vienas žmogelis. Nieko neįtardamas atsakiau esą kalviai tuo užsiimdavo. Nebuvo tie viduramžių žmonės tokie atsilikę. Reakcija nustebino „Nu aišku, tu tiki viskuo kas prašyta“. Opapa. Matyt reikėjo sakyti, kad ateiviai atskirsdavo būtent tuo tikslu ir nabagams viduramžių žmogeliams kaldavo šarvus. O gal šiaip kažkokią sąmokslo teoriją suskelti – apie slaptą masonų-žydų-rozenkreicerių-tamplierių-sarmatų ordiną ir jo išrinktuosius žinojusius plieno paslaptį ir gebėjusius žvilgsnio/minties jėga sukurti šarvus.

Tas pats žmogus dar neseniai aiškino, kad Tuvoje kažkokie išskirtiniai archeologiniai radiniai rasti (realiai ten skitų kapavietės ir krūva dirbinių), aplenkę savo laiką. Tai pranešė tik rusų TV, o vakarai tai nutyli mol. Slepia niekšai. Nes kaip gi čia dabar tikėsi visiškai propogandos meno nenaudojančiais rusais.  Beje, ten rusai su vokiečiais kasinėja. Bet argi tai svarbu sąmokslo teorijoms?

Norėjosi garsiai garsiai kvatotis girdint tokį TV apdurmaninto žmogelio briedą. Keisti laikai, kai apykvailis žurnaliūga sukurpia paviršutinišką reportažą tema kurios nesupranta, pakalbindamas kokį priedurnį šarlataną, tikintį bala žino kuo ir tai pateikiantį kaip absoliučią tiesą. Keisti laikai, kai tikima tuo ką sako kalbanti dėžė, bet netikima knygomis. Na, o bet tačiau klounų visais laikais buvo. Tik dabar jie turi didesnes galimybes pasireikšti ir skleisti savo ligotas fantazijas.

Dar ir dabar pamenu vieną berods urėdą iš Kernavės apylinkių. Tas balvonėlis mums, archeologinę praktiką atliekantiems studentams, bandė įrodinėti, kad Egipto piramidėse rasti baltų rašmenys ir panašius. Pamenu dar tada į jį žiūrėjom kaip į ufonautą. Ir tuoj pat atsikorkavę alaus bei pagriebę metalo detektorių pasakėm einą ieškoti Damasko plieno kardo Karamzinų pilkapiuose.

 

No comments yet

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: