Praleisti ir eiti į turinį

Apie svaiginančius Atikos syvus…

2012/04/16

Pušų sakais kvepiantis vynas traukte traukė atgalios. Taip kaip fokusininkas vieną po kitos prieš nustebusios publikos akis rodos iš oro sukuria kortas (iš tiesų visi žino, kad jos paslėptos rakovėje), taip šiz vėsus vynas vertė nuotraukų albumus galvoje. Žalsvai melsva jūra, kaitra ir tik iš šaldytuvo ištrauktas didelis butelys retsinos. Juo riedantys vandens lašeliai, primena ašaras. Galima įsimylėti svetimą šalį, pajausti nepaaiškinamą trauką. Dėl jūros, dėl saulės, dėl kvapų mišinio, pasitinkančio tik išlipus iš lėktuvo, dėl vyno, ėriuko šonkauliukų  ir baklavos. Dėl kas vakarą jūroje išsimaudančios saulės.

Grafinas vėsios retsinos išsinešė mintis, pagavo, pradangino priešais tarškančią, kelioms minutėms tamsą už kavinės lango  pakeitė saulės spindėjimu, pirmuosius pavasrio šilumos daigus pavertė graikiška vasara. Karšta kaip mylimos moters kūnas.

Good things don‘t  last forever. Taip ir Atikos vynuogių syvai, paleido ir nunešė naktinėmis senamiesčio gatvėmis. Ko geri pirma tikra pavasariška naktis tinkama pasivaikščiojimui jau primirštais takais. Siauromis gatvelėmis vedi ten kur matosi naktinis miestas.  Aplink dar tuščia, kol kas dar barų metas. Tyloje girdi žodžius, kalbi. Leidi nakčiai nešti žodžius. Vienadienius tarsi drugeliai, bet lygiai taip pat plazdančius aplink. Laikina vienok. Gražu, smagu ir laikina.

Ir besimerkainčios akys pirmą kartą šiais metais pasitinka brėkštančią aušrą. Nes jau seniai laikas 🙂

No comments yet

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: