Praleisti ir eiti į turinį

Apie rytmečio gaivumą…

2012/05/24

Žingsniuojant per nugulusia žole apklotą Tauro kalną, prakalbome apie kvapus. Tuos kurie visad suvirpina stygas dūšioje, nuskraidina toli. Tuos kvapus, kurie kužda kaip gera gyventi, jausti, regėti, mokėti džiaugtis. Kvapus, kuriančius akimirkas. Man tai tik ką nupjauta žolė. Pavergianti ir išnešanti mintis.

Tačiau išgirdau ir kitą pasakojimą. Apie ankstyvą vasaros rytmečio kvapą, gal tiksliau gaivumą. Kai saulė tik ką prabudusi lėta keliauja darban, žolė skleidžia rasos gaivumą, kuris tuoj pat maišosi su pačios žolės kvapu ir dar praskiedžiamas saulės spinduliais. Ta gaivuma svaigina it jaunas vynas. Ir nors kalendorius vis dar kužda apie pavasarį, saulė jau gyvena vasara, dovanodama tai ką turi – savo šilumą.

Tą rytmečio kvapą jau jutau. Ir labai tikiuosi dar ir dar kartą svaigti juom. Nes tokios akimirkos ir sukuria gyvenimo džiaugsmą. Ir labai tikiuos, tą kvapą pajusti mitų bei legendų šalyje, tik dargi papildytą jūros sūrumo ir kalnų dvelksmo. Maršrutai jau po truputį susiguli, peizažai, matyti tik nuotraukose, mintyse kuria iliuzijas, žadėdami fantastišką nuotykį ir pilnas kišenes įspūdžių. Ir aišku gerą dozę istorijos. Tos, kuria svaigau vaiku būdamas, tos kurią skaitydamas mažas sovietinis berniukas net negalvojo, kad visa tai galės matyt savo akimis. Pasaulis prasiplėtė. Pasiruošimo metas ko gero vienas iš smagiausių. Planuoji, dėlioji, skaitai ir aišku lauki. Lauki akimirkos, kai įsitaisysi lėktuvo kėdėje, ausinės paleis mėgstamos muzikos srautą…  

Ir nors dar ne liepa, dar net ne vasara, bet seniokai iš Uriah Heep savo muzika neša ten.

 

No comments yet

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: