Praleisti ir eiti į turinį

Apie miestelį, šimtametės girios pakrašty…

2013/01/21

Keistą galią turi atsiminimai. Nors gal tiksliau sakyti atmintis. Mėgsta ji kurti miražus ir iliuzijas, apgaulingus atsiminimus pilnus virpinančių emocijų. Tokie „netikri“ atsiminimai kas kartą išsikeroja išvydus Twin Peaks pradžią… mišką, krioklį, išsitaškantį uolose, stakles pjaustančias metalines detales, fone skambant nerealiai muzikai.  Nugrimzti kažkur kitur, ten kur supa nepakartojamas jaukumas, laukia nuotykis ir seni pažįstami.  Ko gero tai vienas iš stipriausių dirgiklių. Keista, nes tokio mistiško, nepakartojamo ir tuo pačiu kaustančio serialo ko gero daugiau nebuvo sukurta.

Rodos sugrįžti vaikystėn, kai aplink buvo tiek daug neatrastų stebuklų, o toks serialais užvaldydavo protą. Užvaldydavo ne taip, kaip kas vasarą rodomas Robin Hudas ar kapitonas Tenkešas. Twin Peaks nukeldavo toli, prie ošiančios girios. Ir be abejonės fone plaukdavo muzika, ta nuostabi Angelo Badalamenti sukurta muzika. Raunanti stogą.

Pamenu, kaip ilgai teko ieškoti piratinės, lenkų įrašytos, kasetės su šia muzika, nes kitur gauti nebuvo galima. Pirmas rado klasiokas. Kaune, kioskelyje Laisvės alėjoje. Buvau šalia, bet tebuvo viena kasetė, o jis pamatė pirmas. Man sėkmė nusišypsojo berods po gerų metų.

Po to serialo visi jame vaidinę aktoriai, kas kartą išvysti ekrane, atrodydavo ne savo vietoje, pasiklydę, nuklydę, susipainioję, nes jų vietą buvo tame mažame išgalvotame Twin Peaks‘o miestelyje prie šimtametės girios, skambant nuostabiai muzikai.

Ir kas kartą išvydęs pirmus kadrus ar išgirdęs melodiją, leidžiu atminčiai trumpam nunešti atgalios, į paauglystę, kai Šilelio ekrane pirmą kartą ragavau mažojo miestelio paslapčių.

No comments yet

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: