Praleisti ir eiti į turinį

ελληνικά

2014/01/15

Kai paklausiau kodėl jūs nenaudojat klaustuko ženklo, Dimitris nusijuokė – „tai ateina iš senosios graikų kalbos“. Juokias. Kaip ir pasakodamas, kad sugrįžęs į gimtąją Kretą suorganizuos Kretai nepriklausomybę, nes viskas atsirado iš Kretos. Negali ir ginčytis, pirmoji Europos civilizacija tikrai buvo ten, legendinio karaliaus Mino vardu pakrikštyta.

Dimitris sako, jei būsit negeri išmokysiu kretinų kalbos. Vėl juokias. Kartais dar pamini pontikus. Dar pieš pustrečio tūkstantmečio po viduržemio pasaulį pasklidę graikai, turi ne vieną kalbos variantą. O kur dar kipriotai, katrie irgi graikai.

Tad ir dabartinė moderni graikų kalba nėra ta kuria savo raštus rašė Aristotelis, kalbėjo Aleksandras, netgi ne ta kuria mirštančio miesto gynėjus ragino Konstantinas XI Paleologas. Ta kalba kuria kalba dabar yra per amžius Atikoje susiformavusios demotinės, senovės graikų ir 19 amžiuje suformuotos literatūrinės Katharevousa junginys.

Kažkada draugo klausiau į ką panaši graikų kalba. Į lietuvių, jis man sakė. Struktūra, pridėjo. Dabar suprantu kodėl taip sakė. Dabar kai bandau išmokti linksniuoti ir asmenuoti, kai bandau atskirti kur čia vyriška, moteriška ir neutrali galūnė, koks čia įvardis ir ar teisingai kirčiavau tardamas. Ne visos svajonės lengva ranka pasiekiamos. Dėl kai kurių reikia gerai pilkąsias ląsteles pagainioti, miego paaukoti. Nes pirmiausia pasieki momentą, kai staiga supranti kiek nemoki. Ir tada šalti panikos pirštai bando traiškyti norą tęsti. Sako po to jau lengviau. Pažiūrėsim. Nes tikrai žinau, kad norėsiu ir praktikoje patikrinti.

O kol kas Μένω στο Βιλνιους, με λενε Kέστας

No comments yet

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: