Praleisti ir eiti į turinį

Searching for Sugar man. Šiuolaikiniai stebuklai

2015/08/18

Net ir šiame racionaliame mokslo apibrėžtame pasaulyje, kartais vyksta stebuklai. Vienas toks nutiko kukliam muzikantui iš Detroito.

Kažkada seniai, kai Bob Dylan dar buvo jaunas, o gėlių vaikai dar sklandė saldžiuose žolės dūmuose, Sixto Rodriguez kūrė muziką. Tik savam krašte pranašu jis netapo ir greitai apleido muzikos sceną. Tačiau apartheido užspaustoje Pietų Afrikoje jis tapo pasipriešinimo šaukliu, legenda, apie kurią afrikaneriai nelabai ką, be jo muzikos, ir žinojo. Bet ne viena karta užaugo su Rodriguez muzika.

Ir po keleto dešimtmečių pora gerbėjų sugalvojo išaiškinti kas nutiko Sixto Rodriguez. O toliau gimė dokumentinis filmas „Searching for Sugar man“ ir tai kas buvo pamiršta suskambo iš naujo. Ir damn tai be proto puiki muzika.

Išplėstom ausim siurbiant šią muziką, vis galvojau kas dar pasislėpę šiuolaikiniame pasaulyje, kur galingi interneto čiuptuvai rodos pasiekia kiekvieną užkampy, o informacija jau tapo gyvybės syvais. Kokie dar atradimai laukia lakstant persipynusiomis nulių ir vienetų užkimštomis gyslomis?

Kad ir kaip myliu mokslą, kartais vis dar noris tikėtis, kad mistiškas stebuklų pasaulis, lydėjęs vaikystės fantazijas, vis dar egzistuoja, vis dar žengia čia pat šešėlyje, karts nuo karto trumpam parodantis baltadantę šypseną.

No comments yet

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: